g. 1834
f. 1807-07-25, Östersund (Z)
d. 1856-11-25, Östersjön
beg.  
yrke. Kapellpredikant
utb.  
f. 1810-02-01, Norge
d. 1868-01-17, Sundsvall (Y)
beg.  
yrke.  
utb.